Felavatták a Jane Goodall tanösvényt a Budai-hegységben.
A tanösvény ötletét a neves főemlőskutató és természetvédő, Jane Goodall 2016-os látogatása adta, amely során részt vett rádiós nyomkövetővel ellátott kaszpi haragossiklók visszaengedésében a területen.Április 15-én jó hangulatú átadó ünnepség keretében a létrehozó szervezetek átadták a látogatóknak a Jane Goodall-ról elnevezett tanösvényt, a Főváros II. kerületében található Vörös-kőváron. A tanösvény három szervezet közös munkájának az eredménye - az MME Kétéltű- és Hüllővédelmi Szakosztálya, a Jane Goodall Intézet, valamint a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság.
A tanösvény a Kővári út és Arad utca sarkán, a Tájvédelmi Körzet határától indul és a Vörös-kővár tetején ér véget. Az útvonala nem akadálymentes, néhol erősen sziklás területen vezet, hegyvidéki viszonylatban átlagos nehézségű terepen. A tanösvény szabadon látogatható, hossza, mintegy 800 méter, melyen 6 szépen kialakított táblán olvashatunk Jane Goodallról, a terület múltjáról és tájhasználatáról, a természeti értékekről és ökológiai hálózatáról, a fokozottan védett kaszpi haragossiklókról és végül, de nem utolsó sorban az itt zajló természetvédelmi tevékenységről - magyar és angol nyelven.
A tanösvény megvalósítása az összefogás szép példája, mivel a közösség támogatásával jött létre, magánszemélyek, cégek, Budapest II. kerületi Önkormányzata és a Földművelésügyi Minisztérium is hozzájárultak a tanösvény létrehozásához.
Novák Adrián
tájegységvezető
Pilis-Budai Természetvédelmi Tájegység